На Прикарпатті помер почесний професор ПНУ

Вчора, 5 січня на 88-му році життя відійшов у вічність професор кафедри цивільного права Навчально-наукового Юридичного Інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Луць Володимир Васильович.

Про це повідомили у пресслужбі університету, пише Фіртка.

Володимир Луць також доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, заслужений діяч науки і техніки України, Почесний професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Ректорат, профспілковий комітет та колективи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Навчально-наукового Юридичного Інституту глибоко сумують з приводу смерті колеги та висловлюють співчуття рідним і близьким покійного.

Довідково.

Володимир Васильович Луць народився 11 грудня 1933 року в селі Рилівка Шепетівського району Хмельницької області. У 1958 році закінчив юридичний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка. Трудову діяльність розпочав на посаді державного арбітра Львівського обласного державного арбітражу. З 1959 року по 1962 рік Володимир Васильович навчався в аспірантурі Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Захистивши у 1962 році дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук на тему «Кількість і строки виконання в договорах на поставку продукції виробничо-технічного призначення», почав працювати доцентом кафедри цивільного права і процесу юридичного факультету Львівського державного університету імені Івана Франка, а з 1976 року – завідувачем кафедри цивільного права і процесу юридичного факультету Львівського державного університету імені Василя Стефаника.

У 1975 році Володимир Васильович Луць захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук на тему «Проблеми своєчасного укладення і виконання господарських договорів». Вчене звання професора присвоєно у 1980 році.

З 1996 року по 2002 рік Володимир Васильович Луць був завідувачем кафедри цивільного права і процесу юридичного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

У 1993 році Володимир Васильович Луць обраний членом-кореспондентом Академії правових наук України, у 2000 році обраний дійсним членом (академіком) Національної академії правових наук України, у 2003 році присвоєно звання Заслуженого діяча науки і техніки України, у 2011 році присвоєно звання Почесного професора Державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

З 2005 по 2018 рік Володимир Васильович був завідувачем відділу проблем приватного права Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака Національної академії правових наук України, а з 2018 року – головним спеціалістом відділу проблем приватного права.

Володимир Васильович є автором понад 400-х наукових публікацій, під його керівництвом захищено понад десять докторських дисертацій та тридцять п’ять кандидатських дисертацій. Входив до складу редакційних колегій збірника наукових статей «Актуальні проблеми вдосконалення чинного законодавства України», Міжнародного журналу «Право і суспільство» навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету, електронного наукового журналу «Ius Privatum», юридичного науково-практичного щоквартальника «Часопис Київського університету права», щомісячного інформаційно-аналітичного журналу «Економіка. Фінанси. Право», офіційного друкованого органу Вищого господарського суду України «Вісника господарського судочинства».

Як член робочої групи, брав участь у розробці проекту Цивільного кодексу України 2003 року та підготовці коментарів до нього, є членом науково-консультативних рад у Верховному Суді.


Читайте також:

У Франківську помер професор ІФНМУ

На Прикарпатті помер відомий лікар ультразвукової діагностики

 


06.01.2021 2784
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

602
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1534
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3113
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2125 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4226
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5980

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

443

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

439

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

423

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

529
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10062
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

876
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

837
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

576
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2437
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

872
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1200
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34165 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

311
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

421
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

761 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

944