"Обов'язковим платежем буде дев'ять відсотків від зарплати": прикарпатцям пояснили, як працюватиме накопичувальна пенсія

В уряді пояснили, як працюватиме накопичувальна пенсія.

Детальніше про це повідомила міністерка соцполітики Оксана Жолнович під час пресбрифінгу, пише Фіртка.

"Нашим задумом, для того, щоб накопичувальну пенсійну систему ввести й вона не була накладною. Тобто, кожен з нас, коли спрямовує якийсь певний ресурс частина йде на примноження, тобто за ці гроші будуть закуповуватися якісь активи, які будуть працювати на збільшення цієї суми. Але певний відсоток завжди йде на адміністрування, тобто, на заробітну плату фахівців, які цим адмініструють, на контроль. 

І, щоб зменшити кількість цього адміністрування нам потрібно зробити якісні IT сервіси. Тому в цьому році законодавство розробляємо певну IT систему, розпрацьовуємо концепт економний, ефективний державного накопичувального фонду і з 2026 року можемо розпочати перші накопичення. Це наш план", — каже Оксана Жолнович.

Оксана Жолнович пояснила щодо заміщення, що воно означає. 

"Ми з вами заробляємо якусь суму грошей, наприклад, 20 тисяч гривень чи 30 тисяч гривень впродовж життя, усереднюємо.

І потім з цієї суми сплачуємо певні внески, щоб на старість забезпечити собі якийсь відсоток від цієї суми. Бо зрозуміло, що коли виходиш на пенсію, твоя пенсія не дорівнює твоїй заробітній платі.

Коефіцієнт заміщення — це те який відсоток від сплачених внесків, від сплаченої заробітної плати ми гарантуємо чи хочемо гарантувати для кожної людини. Сорок відсотків від середнього по життю заробітку це наша гарантія для солідарної системи. Повірте це велика гарантія.

Тому що, якщо сьогодні з кожної зарплати ви сплачуєте безпосередньо у пенсійний фонд майже 19%, то гарантія в 40 це приріст у двічі цієї суми. Це хороша гарантія. Вона визначена європейськими регламентами. Тому ми до неї прагнемо наблизитися. Сьогодні таке покриття, на жаль, переважно в більшість пенсіонерів є всього-на-всього 28%, недостатньо.

Ми це розуміємо і думаємо над тим, якби підвищити. І друге, 20% плюс від тої ж середньо життєвої заробітної плати, як мінімум ми гарантуємо, якщо буде накопичувальна пенсійна система. Звісно, якщо людина буде більший відсоток сплачувати, бо там обов'язковим платежем буде приблизно 9% від зарплати, суттєво менше, тому і вдвічі менше.

Сплачуєте добровільно більше відсотків очевидно покриття буде більшим. Але це вже можливість людини самостійно регулювати скільки відсотків вона буде сплачувати на накопичуванні і потім відповідно вираховувати свій відсоток", — резюмує Жолнович.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Це було тупо та безвідповідально", — Володимир Зеленський про рішення України віддати ядерну зброю

В Україні 93 компанії за пів року позбулися російського сліду: відомо, скільки на Івано-Франківщині

Нестача кадрів та страх офіційного працевлаштування через мобілізацію: ринок праці на Івано-Франківщині під час війни

Ринок праці на Івано-Франківщині: рівень заробітної плати зростає


Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

550
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1479
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3052
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2085 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4167
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5939

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

406

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

409

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

401

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

848
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

805
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1091
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

538
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2403
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

844
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1168
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34125 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

392
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

731 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

921
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

695