Пандемія під час війни: чи хворіють прикарпатці та які COVID-прогнози на осінь

В Україні карантин, який запровадили задля запобігання поширенню COVID-19, триватиме щонайменше до 31 серпня 2022 року. Тим часом у громадських місцях у масці вже нікого не зустрінеш.

І хоча повномасштабне російське вторгнення майже повністю витіснило коронавірусну хворобу з інформаційного простору України, проте, як констатують медики, українці продовжують хворіти та помирати через цю недугу.


Як повномасштабна війна вплинула на ситуацію із COVID?


В Україні на період дії воєнного стану призупинили «карантинне зонування», а отже, й перевірки сертифікатів про вакцинацію та норму щодо усунення від роботи невакцинованих співробітників. Однак, головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що в разі спалаху захворюваності влада може повернутися до таких норм.

«Українські медики не тільки рятують наших героїв-захисників, а й продовжують турбуватись про українців, рятуючи всіх, хто цього потребує.

Сьогодні кожен українець потрібен своїй країні здоровим та озброєним як морально, так і фізично.

Потурбуйтесь про себе, адже хвороби нікуди не зникли. Вакцинуйтесь за графіком та пам’ятайте про щеплення від COVID-19.

Захистіть себе, щоб підтримати країну», — закликають у Міністерстві охорони здоров’я України.

Відтак, українцям рекомендують не нехтувати своїм здоров’ям, адже це убезпечить від хвороб, які можуть бути особливо небезпечними у тимчасово окупованих та прифронтових населених пунктах, де подекуди складно отримати кваліфіковану медичну допомогу.


Чи хворіють на коронавірус в Івано-Франківській області?


Як повідомив головний державний санітарний лікар Івано-Франківської області Руслан Савчук, станом на 1 серпня в області від початку пандемії підтвердили 186 271 випадок захворювання на COVID-19.

Зокрема, перевищення середньообласного показника захворюваності фіксують в Івано-Франківському (15959,71) та Косівському (14736,14) районах.

«Від початку повномасштабної війни захворіли 4 604 особи, з них 754 дитини до 17 років. Тим часом одужали 4 286 прикарпатців, з них 710 дітей.

Станом на сьогодні хворіють 234 людини», — уточнює головний санітарний лікар області.

За словами спеціаліста, від початку повномасштабної російської агресії від коронавірусу померли 84 людини, з них троє дітей до 17 років.


Вакцинація проти COVID під час війни


У сучасних реаліях, коли дотримання дистанції чи носіння засобів індивідуального захисту для українців відійшли на другий план, важливою залишається вакцинація проти COVID. Так, якщо є можливість безпечно дістатися до місця, де роблять щеплення, українцям радять не відкладати це.

Зазвичай первинна вакцинація від COVID-19 передбачає дві дози вакцини. Після пів року від щеплення другою дозою, рекомендують отримати бустерну дозу, щоб посилити захист.

В Україні для використання схвалили п'ять вакцин проти COVID-19. Йдеться про вакцини AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer та Moderna.  Крім того, в Україні схвалена вакцина Johnson & Johnson, але масово її в країну не завозили. Станом на серпень Україна використовує два типи вакцини Pfizer та CoronaVac.

Головний державний санітарний лікар області Руслан Савчук стверджує, що з початком повномасштабного російського вторгнення та міграцією населення темпи вакцинації знизилися.

Згідно з даними, станом на  24 лютого в області  провакцинували  58,3% (764 869) населення. Зокрема, отримали дві дози  49% (374 785) прикарпатців, бустерну дозу —  3,5% (8 278).

Дітей старше 12 років провакцинували 3,5% 9(3628) — від 269 790 дитячого населення.

Наразі щеплення від COVID-19 можна отримати тільки в медичних установах. Перед візитом обов'язково уточніть час роботи пунктів вакцинації та наявність потрібної вакцини.

Як повідомили Фіртці, в Івано-Франківській області доступні 34 500 доз вакцини CoronaVac, а також очікують нове надходження вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech.

З переліком пунктів вакцинації, що працюють в Івано-Франківській області, можна ознайомитись за посиланням.


Прогнози щодо захворюваності восени


Експерти Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я прогнозують наступні три сценарії розвитку ситуації з COVID-19 восени 2022 року.

Перший —  адаптація. Йдеться про те, що уже цієї осені ми можемо побачити, як вірус адаптується до людей. Нових випадків не стане менше, проте перебіг хвороби буде менш тяжкий та дещо знизиться летальність.

Другий — стагнація. Це означає, що адаптації не відбудеться, проте більш серйозних штамів не з'явиться. Водночас рівень вакцинації буде вже на тому рівні, щоб вплинути на госпіталізації та летальність.

Третій — загострення, що є найбільш небажаним перебігом подій. За цим сценарієм одна з мутацій призведе до появи більш агресивних штамів, що зумовить збільшення інфікованих та зростання летальності. У такому випадку до 1,9 мільйона людей в Україні можуть захворіти, а 66 тисяч хворих — померти під час осінньої хвилі.


Яка ситуація із COVID у світі?


Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреєсус зазначив, що пандемія ще не закінчилася, а рівень смертності знову зростає. За даними організації, кількість інфекцій та госпіталізацій зростає через субваріанти штаму Omicron.

«Я стурбований тим, що випадки захворювання на коронавірусну недугу продовжують зростати, створюючи додатковий тиск системи охорони здоров'я та медичних працівників.

Я також стурбований тенденцією до зростання летальності».

За словами очільника ВООЗ, уряди зараз стикаються з кількома проблемами через свою реакцію на коронавірус та скорочення тестувань.

Досі існує розбіжність між науковою спільнотою, політичними лідерами та громадськістю щодо сприйняття ризиків COVID-19. Попри те, що у світі є прогрес у методах боротьби з коронавірусом, які запобігають госпіталізації та смерті, пандемію ще не подолали.

Єдиним способом захистити себе від важкого перебігу хвороби та смерті, на думку експертів, залишається вакцинація.


Глобальна пандемія COVID-19 ще не закінчилася. Поки українці борються за власне життя й життя своїх дітей та чинять героїчний спротив російським окупантам, у світі продовжують перейматись ситуацією із захворюваністю на коронавірус.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Пандемія не зникла. Де прикарпатцям та переселенцям вакцинуватись проти COVID-19 на Івано-Франківщині

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Спалах захворюваності на COVID-19. Як вберегтись від «Omicron»


Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

528
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1444
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3027
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4143
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

369

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

825
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

792
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

517
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2380
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1153
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34112 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

376
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681