Понад 67 мільйонів гривень: прикарпатські аграрії отримали кошти на розвиток власної справи

Понад 67 мільйонів гривень грантової допомоги отримали аграрії Прикарпаття на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства у межах урядової програми «єРобота».

Про це повідомила очільниця Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, пише Фіртка.

Сільгосптоваровиробникам Івано-Франківщини погоджено 24 таких гранти для закладення насаджень плодово-ягідних насаджень загальною площею понад 187 гектарів.

З них:

  • на розвиток садівництва, ягідництва і виноградарства грантову підтримку отримали 14 суб'єктів господарювання на суму більше ніж 54 мільйонів гривень;
  • на розвиток тепличного господарства – чотири підприємства на суму 13 мільйонів гривень.

"Найчастіше у межах програми підтримки аграрії області висаджують фундук та волоський горіх, лохину та чорницю, суницю садову, яблуні та малину.

До слова, Урядова грантова програма діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість створити чи розвивати власний бізнес за напрямками «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень».

Гранти надаються у розмірі не більше 70% вартості проєкту, але не більше 10 мільйонів гривень. Обов’язковою умовою є працевлаштування потрібної кількості працівників.

Для садів – від п'яти до 10 постійних і 125-425 сезонних робітників залежно від найменування насаджень. Для теплиць – не менше чотирьох постійних та 10 сезонних на гектар площі", — наголосила Світлана Онищук.

Посадовиця додає, що у серпні 2024 року Уряд розширив умови надання грантів для розвитку виноградарства та садівництва. Загалом з початку дії програми в Україні вже виплатили понад мільярд гривень грантової допомоги 240 сільгоспвиробникам.

"Водночас Івано-Франківщина продовжує співпрацю з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).
Грантова підтримка розрахована для мікро- та малих виробників аграрної продукції.

Малі та середні сільськогосподарські підприємства, які мають намір та спроможність включити малих фермерів у свої бізнес-моделі, зможуть отримати грант у розмірі до 150 тисяч доларів", — зауважила Онищук.

Крім того, у межах нового грантового циклу, учасники можуть отримати грантову підтримку:

  • 10 тисяч доларів - особисті селянські господарства, фізичні особи;
  • 25 тисяч доларів - малі та мікровиробники аграрної продукції (овочі, ягоди та гуцульська коров'яча бринза) різних організаційно-правових форм, кооперативи та асоціації виробників продукції з географічним зазначенням.

Учасниками програми можуть бути:

  • особисті селянські господарства;
  • фізичні особи;
  • малі та мікро- виробники аграрної продукції різних організаційно-правових форм;
  • кооперативи та асоціації виробників продукції з географічним зазначенням;
  • агрегатори - юридичні особи, які закуповують сільськогосподарську продукцію у мікро- та малих фермерів з метою її консолідації, доробки, перероблення та подальшого продажу.

"Обов’язковою умовою участі в грантовій програмі є реєстрація в Державному Аграрному Реєстрі. Прийом заявок планують розпочати у грудні 2024 року", — резюмувала Світлана Онищук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У завершальній фазі: скільки врожаю зібрали аграрії на Івано-Франківщині

На Прикарпатті аграрії завершили сівбу озимих зернових

"Плануємо обробляти близько 400 гектарів землі", — Микола Вітенко про роботу КП "Франківськ-Агро"


Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

555
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1490
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3054
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2086 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4176
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5942

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

411

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

411

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

402

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

849
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

812
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1094
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

541
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2405
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

846
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1170
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34127 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

394
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

733 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

923
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

696