Штрафи до 21 тисячі гривень: прикарпатцям нагадують про відповідальність за спалювання сухостою

Надзвичайники нагадують, що спалювання сухої рослинності шкодить як довкіллю, так і здоров'ю людей.
Про це під час пресбрифінгу в ОВА розповіла речниця ДСНС в Івано-Франківській області Христина Перцович, пише Фіртка.

"Палити суху траву, листя, бур'яни не можна, адже це загрожує і довкіллю, і здоров'ю людей. Навіть невеличке загоряння на власному подвір'ї чи городі може перекинутись на траву, звідти на торфовища, ліси чи будинки.

За кілька хвилин можуть спалахнути цілі гектари, і ситуація може вийти з-під людського контролю, враховуючи те, що в нас дуже сильні пориви вітру. Під час спалювання листя чи трави руйнується ґрунтовий покрив та всі наявні в ньому поживні речовини.

Зі сухою травою згорають корисні комахи, знищується насіння і коріння рослин, зазнають пошкоджень нижні частини дерев і кущів, а також верхні частини їхнього коріння", — зазначила речниця ДСНС.

За словами Христини Перцович, родючий ґрунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Також підпали збільшують промерзання ґрунту удвічі або й вчетверо. Під час сильної трав'яної пожежі гинуть практично всі тварини, які живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту — вони або згорають, або задихаються.

"Також у повітря виділяється велика кількість небезпечних речовин – бензопірен, діоксини, а також важкі метали. Вони негативно впливають на довкілля, можуть призвести до проблем зі здоров'ям у людей.

Суха торішня трава – це не сміття, це неоціненний харчовий продукт, житло і притулок для тваринного світу", — каже речниця.

Як нагадує Христина Перцович, за самовільне випалювання сухої трави, опалого листя чи інших рослинних залишків громадянам загрожує штраф розміром від 3 060 грн до 6 120 грн. Для посадових осіб сума складає від 15 300 грн до 21 420 грн.

За ті самі дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 грн до 12 240 грн.

Також по всій території області проводять роботу рейдові групи, до складу яких входять працівники ГУ ДСНС, працівники поліції, Держекоінспекції, Держлісагентства та представники громад.

За словами Христини Перцович, для виявлення осередків пожеж, а також можливих паліїв, рятувальники під час проведення рейдів використовують квадрокоптер. За минулий місяць провели 17 таких рейдів, під час яких виявили двох паліїв сухої рослинності, до яких вжили заходів адміністративного впливу. 

"Як бачимо, мешканці Прикарпаття не зважають ані на проведення рятувальниками інформаційно-роз'яснювальної роботи, ані на розмір штрафів, які запроваджені в державі. Тому прошу голів громад взяти на контроль цю ситуацію.

Зауважу, що основними причинами виникнення пожеж в природних екосистемах є необережне поводження з вогнем, випалювання сухої рослинності, недотримання заходів пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт. Вкотре закликаємо не провокувати пожеж в екосистемах.

Не додавайте роботи рятувальникам, які й так працюють у надскладних умовах", — підкреслила речниця.

До слова, за січень цього року рятувальники ліквідували 68 пожеж в екосистемах. За аналогічний період минулого року трапилось 34 такі пожежі.

Загальна площа пожеж склала близько двох гектарів.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Загинула під час пожежі: на Івано-Франківщині горів житловий будинок (ФОТО)

На Прикарпатті горів автомобіль: є травмований (ФОТОФАКТ)

Постраждали двоє людей: на Івано-Франківщині горів автомобіль (ФОТОФАКТ)


05.02.2025 Діана Струк 508
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

543
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1471
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3044
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4159
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5932

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

386

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1087
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2399
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

726 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690