У Берліні посилили карантин

Влада столиці Німеччини через погіршення епідеміологічної ситуації запровадила у місті суттєві обмеження для громадського життя, які почали діяти на цих вихідних.

Задля сповільнення поширення коронавірусної інфекції влада Берліна запровадила заборону на роботу вночі барів та ресторанів, яка почала діяти в ніч на суботу, 10 жовтня, інформує Фіртка з посиланням на dw.

Відтепер двері всіх барів і ресторанів німецької столиці, відомої на весь світ своїм бурхливим нічним життям, мають бути зачиненими з 23 вечора до шостої години ранку. Ці обмеження діятимуть щонайменше до 31 жовтня. Також запроваджується обмеження на роботу у цей час для більшості магазинів, повідомляє агентство AFP. Винятком лишаються лише аптеки і АЗС. Хоча і тут буде діяти заборона на продаж алкоголю.

"Зараз не час для вечірок", - заявив мер Берліна Міхаель Мюллер (Michael Müller), коментуючи запроваджені обмеження. 

Втім, за повідомленнями місцевих ЗМІ, не всі заклади у першу ніч дотримувалися обмежень і продовжували працювати. У берлінській поліції також підтвердили, що правоохоронцям довелося закривати деякі ресторани і паби, які продовжили свою роботу після 23.00, передає агенція новин dpa. У поліції також повідомили, що ці заходи відбувалися в рамках звичайного чергування поліцейських на вулицях, але якщо виникне необхідність, поліція буде проводити спеціальні рейди проти порушників.

Також поліція повідомила, що у суботу в Берліні кілька тисяч людей провели марш протесту проти запровадження нових обмежень.

Обмеження в німецьких містах

У кількох великих містах ФРН протягом поточного тижня кількість нових підтверджених випадків COVID-19 перевищила 50 на 100 тисяч населення протягом семи днів. У зв'язку з цим, наприклад, у Бремені також запровадили заборону на роботу усіх закладів та продаж алкоголю у нічний час. У Кельні після 22 вечора не дозволяється розпивати алкогольні напої на вулицях та заборонений його продаж на вихідних у місцях проведення вечірок. Також у Кельні  дозволено зустрічатися у громадських місцях максимум п'яти особам, які не мешкають в одному помешканні.

Нагадаємо, останнім часом кількість нових випадків захворювання неухильно зростає по всій Європі. Епіцентр спалаху перемістився до Великобританії, Росії, Іспанії та Франції, у яких останнім часом щодня повідомлялося щонайменше про більш ніж 10 000 випадків захворювання. 9 жовтня в країнах Європи вперше з початку пандемії коронавірусу було офіційно підтверджено понад 100 тисяч випадків захворювання на COVID-19 протягом попередньої доби.

Німеччина також не стала винятком. У країні через зростання кількості нових випадків зараження знову заговорили про запровадження нових обмежень. Так, канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) попередила, що у випадку подальшого погіршення епідеміологічної ситуації в країні будуть запроваджені більш суворі заходи для боротьби з поширенням коронавірусу.

Нові заходи можуть передбачати посилення правил носіння масок, обмеження на приватні зібрання і запровадження більш суворих правил на продаж алкогольних напоїв. Канцлерка пояснила, що наразі головним пріоритетом є уникнення запровадження повного локдауну, як це було навесні.


11.10.2020 5651
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

573
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1505
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3076
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2101 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4201
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5958

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

427

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

425

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

409

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

525
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

859
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

824
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1104
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

556
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2419
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

855
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1183
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34142 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

406
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

748 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

933
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

713