У Калуші планують закупити холодильне обладнання для вакцини Pfizer

Ситуацію в закладах охорони здоров’я Калуської громади обговорили вчора, 9 квітня, на оперативній нараді у міськвиконкомі.

Зокрема, заступниця Калуського міського голови Наталія Кінаш поінформувала про динаміку виявлення нових випадків коронавірусного захворювання, передає Фіртка з посиланням на "Вікна".

 Вона є позитивною — три останні тижні захворюваність зменшується: на 24 березня — 173 нові випадки, на 31 березня — 147, на 7 квітня — 110 нових випадків за попередній тиждень. За словами Наталії Кінаш, з 201 померлого на Калущині від початку пандемії, 105 — чоловіків і 96 — жінок. 132 померлих є мешканцями міста Калуша, 69 — сіл колишнього Калуського району. Найбільше померлих — 135 — віком понад 60 років (69 людей померли у віці 71-80 років, 66 – у віці 61-70 років).

Медичний директор Калуської ЦРЛ Валерія Паляниця відзначив зменшення кількості хворих у стаціонарі — на 9 квітня у цьому медичному закладі є 157 хворих з коронавірусом та з підозрою (на 2 квітня їх було 186). За його словами, штами коронавірусу, які циркулюють зараз, є більш агресивними і дають важчий перебіг захворювання, відсоток летальності є високим. На 9 квітня на лікарняному у зв’язку з коронавірусною хворобою перебуває  15 медичних працівників Калуської ЦРЛ. У Калуській міській лікарні, як повідомив її керівник Микола Гудим є 65 хворих з пневмоніями, з них 12 — на кисні.

Головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин повідомив, що у поліклініку зараз звертається менше людей. Проте показник виявлення випадків інфікування COVID-19 за результатами експрес-тестів та ПЛР-тестів тримається на рівні  25-40% від проведених тестувань (за чотири дні тижня було зроблено 302 швидкі тести, 70 результатів підтвердили COVID-19).

«Передихнути можна, розслаблятися не варто», — прокоментував поточний стан справ Михайло Гаврилишин

За його словами, останнім часом різко зменшується кількість людей, які звертаються для вакцинації — на день щеплення роблять  20-30 людям (з 15 березня станом на минулу п’ятницю, 2 квітня у нас вакцинувалися 1460 осіб – це в середньому близько сотні людей в один робочий день).  На думку Михайла Гаврилишина, люди чекають на іншу, кращу вакцину. Керівник поліклініки переконаний — до щеплення вакциною Pfizer треба вже готуватися. Для цього потрібне холодильне обладнання, яке купують за кордоном під замовлення. Ціна питання для Калуської громади — близько 760 тис. гривень.  За словами Михайла Гаврилишина, є  підприємства, які готові допомоги громаді купити таке обладнання і забезпечити медичні установи, також міський центр вже звернувся до народного депутата.

«Без цього ми не зможемо претендувати на РНК-вакцини. Повинні діяти на випередження. Це обладнання буде функціонувати роками» — пояснив доцільність купівлі холодильного обладнання Михайло Гаврилишин.

Цього тижня з’явилося повідомлення, що  Україна уклала договір з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer на постачання 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19. Вакцина Pfizer  використовує синтетичну інформаційну РНК для активації імунної системи проти вірусу, її необхідно зберігати при температурі не вище  мінус 70 градусів за Цельсієм.

Нагадаємо, USAID надасть Україні холодильники для перевезення вакцини Pfizer.

Варто додати, що у Франківську формують списки охочих вакцинуватися проти COVID-19 залишковими дозами.

До слова, очільник Івано-Франківська вакцинувався від COVID-19.

Також у мобільному госпіталі вакцинувався голова Івано-Франківської ОДА та головний санлікар області.

Крім того, в Івано-Франківську від COVID-19 вакцинувались майже 600 медпрацівників.  

Варто наголосити, процес вакцинації в Івано-Франківській області розпочали 25 лютого.

Загалом область  отримала 22 тисячі доз вакцини. Її вистачить, щоб провакцинувати 11 тисяч осіб. 

Відомо, що першочергово вакцинуватимуть медиків з мобільних бригад. Потім медиків, які працюють у лікарнях із пацієнтами, хворими на COVID-19, а також працівників та мешканців закладів із догляду за літніми людьми.

Першою на Прикарпатті дозу вакцини отримала лікарка із міста Надвірна, завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Леся Возняк.

Нагадаємо, черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19.


Читайте також:

В Україні зареєстрували китайську вакцину від коронавірусу Sinovak

Степанов: Мене не влаштовують темпи вакцинації, я ставив інше завдання

Мінцифри: У чергу на вакцинацію за день записалися 45 тисяч українців

У франківській лікарні розпочався перший етап вакцинації медиків (ФОТО)

Головний лікар та медики обласної дитячої клінічної лікарні вакцинувались від COVID-19 (ВІДЕО)

Вважати вакцину AstraZeneca індійською - помилка: пояснення кандидатки медичних наук


10.04.2021 3406
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

567
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1501
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3066
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2095 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4186
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5949

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

422

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

417

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

405

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

856
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

819
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1100
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

551
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2413
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

851
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1177
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34135 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

402
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

742 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

930
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

703