Унікальне місце для обміну: в Івано-Франківську люди у скруті самі стають благодійниками (ФОТО)

Вже декілька тижнів в Івано-Франківську на території храму Зіслання Святого Духу діє майданчик, на якому людина, що опинилась у скруті може отримати благодійну допомогу. Акцію організували представники спільноти «Святого Миколая» Української греко-католицької церкви,  волонтери якої безкоштовно надають гуманітарну допомогу тим, хто опинився у біді.

Про це повідомляє журналістка Фіртки.

Наразі майданчик - це такий собі виставковий простір просто неба, де представлені речі, в основному одяг, що пожертвували франківські благодійники на потреби нужденних.

До речі, перефразовуючи відомий вислів "Порятунок потопаючих — справа рук самих потопаючих" можна сказати, що одними з основних меценатів, що наповнюють благодійний гардероб є прості мешканці, котрим і самим зараз живеться не завжди легко. 

Тетяна принесла на ринок дитячі речі та іграшки, розповідає, це одяг її онучки, з якого остання уже виросла. Хоч жінці самій не просто та вона прагне  допомогти іншим, хто у ще більшій скруті.

"Скільки людей таких є окрім мене, потребуючих. На наші маленькі зарплати зараз щось собі купити неможливо", - каже жінка.

Тетяна сподівається, що дитячі речі комусь стануть в пригоді. А для своєї сім'ї хотіла б взяти одяг для хворого чоловіка, бо коштів придбати новий не мають.

"Чоловік лежить в лікарні вже чотири місяці, раніше приходила за взуттям для нього, тепер йому ампутували ногу, то й взуття не треба. Я не працюю, бо якраз оформлюю опікунство, щоб за чоловіком доглядати. В мене такий вік, що вже йде до пенсії, а де брати кошти на одяг, невтямки", - розповідає учасниця благодійної акції.

Інша відвідувачка Леся Петришин приїхала з Угорників, жінка каже, що всі її тут вже знають, бо приходить також і до церкви на службу. Раніше теж займалась благодійністю, ті речі, які їй не підходили приносила лежачим людям, або залишала на подвір’ї церкви, або "ринку".

"А зараз пенсія маленька, сама живу і мені важко. В церкві священники мене знають, свою історію я їм розказала. Сьогодні прийшла взяти собі якийсь одяг, бо стає холодно, та й треба щось тепліше, бо на ринку ціни космічні, за свою пенсію я там нічого не куплю, а мерзнути не хочу. Добре що поїзди, автобуси їдуть, то я ними добираюсь до Франківська", - зізналась жінка

Учасники акції можуть брати необхідні речі не лише для себе. Так, наприклад, франківчанка Інна розповідає, що прийшла за одягом не лише собі, а ще й для жінки за якою час від часу доглядає. Інна має двоє дітей, сім’я малозабезпечена, тому від будь-якої допомоги не відмовляється, каже самій виховувати дітей важко.

"Треба й нагодувати, зібрати, помити, тому дуже важливо в такий важкий час отримувати допомогу. Купити куртку на ринку чи в магазині дорого, штани дитячі коштують як на дорослого, так само і з взуттям. Дитина росте, а я не маю можливості щороку купувати нову куртку, чи навіть взуття.

На все грошей не вистачає, тому наявність такого місця - це дуже велика допомога. Якщо не можу щось знайти сама, то питаю волонтерів про одяг чи на мене чи на дітей, а вони вже мені показують що тут є", - пояснює мешканка Франківська.

Ідея створити "шоурум" для нужденних виникла ще два роки тому. Ініціатори акції розповідають, після смерті батьків залишилось багато одягу, хотіли  віддати,  проте жодна благодійна організація, в яку телефонували його не прийняла.

Діяльність спільноти спрямована не лише на задоволення матеріальних потреб людей, що приходять на подвір'я церкви.

"Для нас не є головним роздати одяг, наша місія підійти до кожного, хто є в потребі, розрадити. Спочатку назвали це «одяг і речі для бідних», багатьох обурило саме слово «бідних», тому поступово всі почали казати потребуючі, нужденні.

Насправді глибина слова «бідний» і полягає в тому, що людина знаходиться в біді й для нас є важливо розрадити ту людину, а одяг – це допомога, яку людина може фізично отримати. Бо, якщо допомагати тільки словом, то людина зостанеться пригніченою та голодною, а ми собі таке дозволити не можемо", - зізнається Олесь Маргітич, старший служитель спільноти «Святого Миколая» УГКЦ.

Одяг для благодійного ринку приносять небайдужі люди, котрі усвідомлюють, що речі, які їм уже не потрібні, для когось будуть вкрай важливими. 

"Наші служіння починаються із молитви до Божого милосердя, ринок організували на території храму. Всі речі, одяг люди приносили сюди. Були й моменти, коли залишали в церкві, але ми проти, бо все-таки це храм і речі заважають служити отцям. Тому все беремо з рук", - розповідає про організаційні моменти Марія Колесніченко, учасниця спільноти "Святого Миколая".

Організатори просять всіх охочих допомогти зважати лиш на одну вимогу - подумайте чи річ, яку віддаєте ще можна реально використовувати. Також прохання приносити випраний одяг, не порваний, в нормальному стані - речі, які вони б самі могли для себе взяти.

"Ми все передивляємось, якщо є такі одежини, які не відповідають нормальному стану, викидаємо, ми не можемо видавати людям непотріб", - пояснює учасниця спільноти.

Марія Колесніченко розповідає, що до них по допомогу приходять і люди, котрі, на перший погляд, не є нужденними. 

"Є дуже багато таких людей, але, якщо хтось бере річ, то я схиляюсь до тієї думки, що людина є в якійсь біді, хоча є різні моменти. Можливо люди чимось і користають, але ми стараємось говорити, тим людям, які менш потребують, щоб не брали по декілька речей. Буває, що до нас приходять ті, хто не мають житла. Вони беруть вбрання, щоб використовувати його як постіль чи покривало", - каже жінка.

Наразі на благодійному ринку обмежень немає, кожен учасник акції може взяти стільки одягу, скільки вважає за потрібне. Але учасниця спільноти зізнається, коли бачить, що людина вже надто нахабно користується благодійністю, вона особисто пояснює про цінність цих речей для бідних та нужденних.

"Вже мали випадок, коли одяг несли на базар. Мішками звісно ніхто нічого не виносив, але все ж були інциденти. В такі моменти ми стараємось людей зупиняти".

Наразі організатори одяг не приймають, пояснюють це тим, що мало нужденних знають про ринок, тому речей є достатньо.

Отримати допомогу, за словами волонтерів, можна на території церкви Зіслання Святого Духу, що на вулиці Коновальця, 105 щочетверга з 15:00 до 17:30 год.

Фото: Дмитро Дем'янів

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Потребуєш - візьми, маєш змогу - поклади: в Івано-Франківську продуктовий магазин започаткував благодійну акцію (ФОТО)


10.09.2021 Уляна Мокринчук 10317 1
Коментарі (1)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

543
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1471
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3044
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4159
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5931

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

386

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

838
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1087
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

529
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2399
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

726 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690