ВООЗ: Молоді та здорові люди можуть не отримати вакцину до 2022 року

Головний науковий співробітник ВООЗ Сумія Сумінатхан. Фотографія: Фабріс Коффріні / EPA


Перші вакцини будуть в обмежених кількостях і їх вводитимуть тим, хто має найбільші ризики щодо здоров'я; Німеччина зафіксувала найвищий рівень щоденної кількості випадків інфікування.

Здоровим, молодим людям, можливо, доведеться почекати до 2022 року, щоб зробити щеплення проти коронавірусу, за словами головного вченого Всесвітньої організації охорони здоров’я, який каже, що медичні працівники та особи з найвищим ризиком мають пріоритетне значення. Це відбувається, коли Німеччина зафіксувала найвищу щоденну кількість заражень з початку пандемії.
Сумія Сумінатхан зазначила, що, попри численні випробування вакцини, швидкі, масові спалахи були малоймовірними, і організація того, хто дасть доступ першим у разі виявлення безпечної вакцини, все ще працює.

"Більшість людей погоджуються, що вакцинація повинна початися з медичних працівників та працівників служб "на передовій", але навіть там потрібно визначити, хто з них піддається найбільшому ризику, а потім слідують люди похилого віку тощо", - сказала Сумінатхан.

"Буде багато рекомендацій, але я думаю, що пересічній, здоровій молодій людині, можливо, доведеться почекати до 2022 року, щоб отримати вакцину", - сказала вона.

Сумінатхан сподівається, що до 2021 року буде щонайменше одна ефективна вакцина, але вона буде доступна лише в “обмеженій кількості”.

Розробки двох зразків вакцин з американських досліджень Johnson & Johnson та AstraZeneca призупинили з міркувань безпеки.

читайте також: AstraZeneca зупиняє випробування вакцини проти Covid-19 після незрозумілої хвороби

Сумінатхан також застерігає від самозаспокоєння щодо смертності від вірусу, заявляючи, що зі збільшенням числа випадків смертність також зросте.

"Зростання смертності завжди відстає від зростаючих випадків на декілька тижнів", - сказала вона. "Ми не повинні задовольнятися тим, що рівень смертності знижується".

Німеччина зафіксувала найвищу кількість щоденних інфекцій з початку пандемії, повідомляючи про 6 638 нових випадків. Попередній максимум був 28 березня, коли зафіксували 6 294 справи.

У середу канцлер Ангела Меркель та прем'єр-міністри 16 федеральних земель країни домовились про нове правило, згідно з яким райони зі стрімко зростаючим рівнем зараження повинні ввести комендантську годину для барів та ресторанів.

Якщо протягом семи днів у районі реєструється більш як 35 нових заражень на 100 000 людей, маски також стануть обов’язковими в місцях, де люди мають тісний контакт протягом тривалого періоду.

Глобальні інфекції становлять 38,4 млн, а смертність - 1,09 млн. США переважають за обома показниками: трохи менше ніж 8 мільйонів інфекцій та більше ніж 216 000 смертей.

У середу ввечері Дональд Трамп провів мітинг в штаті Айова, знову заявивши, що він "імунітет" від вірусу. "У мене імунітет, і я не можу вам його дати", - сказав він під час мітингу, додавши, що його син Беррон, якому 14 років, мав вірус, але згодом отримав негативний тест, і він "навіть не знав, що хворий”.

Тим часом колишній міністр оборони Трампа, генерал Джеймс Меттіс, заявив, що Америка погано переживає коронавірусну інфекцію. Він сказав: "Суть в тому, що ми бачили політичну реакцію на хворобу, вона політизується невдалим способом, і ціна реальна".

"Ми заплатили за це жахливу криваву ціну, немає ніякого приховування", - сказав Меттіс.

Спеціальний представник ВООЗ у справі Covid-19, доктор Девід Набарро, також критикував передачу вірусу США в інтерв'ю австралійському національному мовнику ABC. Відповідаючи на запитання про повернення Трампа до виборчої кампанії, в якій він заявив, що зараз у нього імунітет.

"Досить важко заохотити всіх поводитися таким чином, щоб вони могли захищатися від вірусу, якщо є публічні особи, які пропонують, що вони можуть поводитися по-різному ", - сказав він.


У суботу Франція ввела комендантську годину в Парижі та у восьми інших містах. “Ми повинні діяти. Нам потрібно гальмувати поширення вірусу", - заявив президент Еммануель Макрон у телевізійному виступі, оголосивши комендантську годину з 21:00 до 6:00 год, яка діятиме принаймні чотири тижні.

Після збільшення випадків інфікування Іспанія закриває бари та ресторани по всій Каталонії на найближчі 15 днів, оскільки країна бореться з одним з найвищих показників зараження в Європі, майже 900 000 випадків і понад 33 000 смертей.

У Нідерландах, де також вступили в силу нові заходи, включаючи обмеження продажу алкоголю та нові вимоги щодо носіння масок, люди пили та танцювали в останні хвилини перед тим, як усі бари, ресторани та "кав'ярні" закрились.

Кількість смертних випадків у Мексиці наближається до 85 000 після додаткових 498 смертей. Загальна кількість інфекцій у країні становить 829 396 осіб, повідомило міністерство охорони здоров'я.

за матеріалами Guardian


15.10.2020 2031
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

612
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1537
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3117
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2127 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4229
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5987

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

448

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

440

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

425

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

529
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10066
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

879
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

839
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

578
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2441
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

874
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1204
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34166 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

320
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

424
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

764 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

947