Вже третій клас безпеки відкрили в Івано-Франківську

Цього разу приміщення для тематичних уроків відкрили в укритті ліцею імені Пулюя.
Про це повідомила пресслужба міського голови, передає Фіртка.
У новому класі безпеки дітей навчатимуть поводитись з вибухонебезпечними предметами, надавати першу домедичну допомогу та розповідатимуть про правила дорожнього руху.
І якщо раніше у школах старшокласники вже проходили медико-санітарну підготовку і військовий вишкіл – то зараз у цьому класі основам безпеки вчитимуть навіть першачків.  
«Предмети, пов’язані з безпекою є в навчальному плані, є і ОБЖ, є і медико-санітарна підготовка, і на уроках «Захисту України» зараз це питання вивчається. Але до цього треба долучати, напевно, всі категорії школярів.
Якраз завдання цього класу – створити можливості для того, щоби проводити такі заняття з учнями різного віку.
Можуть проводити і фахівці, можуть проводити і наставники, тому що практично всі вчителі проходили спеціальну підготовку, мають відповідні сертифікати, тобто певний рівень знань є, можна передавати дітям, навчити багато чого корисного», - каже директор ліцею ім.І.Пулюя Мирослав Бідичак.
У новому класі тепер є все необхідне для наочного навчання. Тепер викладачам безпекових дисциплін та фахівцям, які приходитимуть читати пари учням, буде легше пояснити ті чи інші теми. Адже клас поділено на зони, які оснащені найсучаснішими манекенами та макетами. 
«Відкриття класу безпеки в нашому ліцеї – це є дуже важливо. Тому що тепер ми можемо проводити свої уроки. В класі мінної безпеки наші хлопці займаються зазвичай, тут ми уже з дівчатами працюємо.
В нас є відповідні манекени, які були закуплені в межах проекту», - розповідає вчителька предмету «Захист України» Оксана Овчар.
Одинадцятикласниці Анна-Марія Витвицька та Соломія Асмоловська неодноразово проходили волонтерські курси із домедичної допомоги. Кажуть, тепер ліцеїсти можуть отримати необхідні знання, не виходячи за межі школи.
Тампонування, накладання бандажів, перев’язки, а найголовніше, - це вміння провести серцево-легеневу реанімацію. Тепер виконувати правильно непрості маніпуляції зможуть навчитися всі. 
«Нам не вистачало манекена, але зараз він у нас є і це надзвичайно класно. Ти просто знаєш як проводити реанімацію. І в разі чого, якщо щось станеться, ти вже будеш мати навички», - розповідає учениця 11 класу Анна-Марія Витвицька.
«Цей клас мені дуже подобається, тому що раніше нам не вистачало манекенів, перев’язочних бинтів. Ми можемо навчатися, щоби в подальшому розуміти, як це робити.
Того року ми якраз більше проходили по перев’язках, серцево-легеневих реанімаціях.
І почали тему мінно-охоронної безпеки і зараз ми її продовжуємо так само з домедичною допомогою», - розповідає учениця 11 класу Соломія Асмоловська.
Такі класи за ініціативи Міністерства освіти, міської ради та Департаменту освіти Івано-Франківська почали відкривати нещодавно. Допомагають у створенні цих навчальних приміщень працівники ДСНС. Саме за їх рекомендаціями звичайне підвальне приміщення у школі перетворилося на навчальну інтерактивну аудиторію з безпеки життєдіяльності.
«Клас безпеки облаштований згідно методичних рекомендацій. В ньому є кілька зон: зона пожежної безпеки, медичної допомоги та правил дорожнього руху. Також надання допомоги при різних ситуаціях, алгоритми дій при різних небезпечних ситуаціях, надзвичайних ситуаціях.
Тут діти зможуть більш детальніше вивчати правила безпеки, які знадобляться у повсякденному житті, і, відповідно, знатимуть, як діяти у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів, під час виявлення пожежі, щоби врятувати своє життя та життя інших», - розповідає провідний фахівець сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС в області Світлана Бабушкіна.
Окрім макетів вибухівки та зброї, а також манекенів для тренування з медико-санітарної підготовки, учням наочно показуватимуть, як діяти у тій чи іншій небезпечній ситуації. У час війни – це радше необхідність, каже міський голова Руслан Марцінків
«Зараз питання відкриття класів безпеки є дуже важливим. У кожній школі повинні бути такі класи безпеки і цю роботу ми проводимо. Ми сьогодні розуміємо, що військові дії можуть тривати довго, і нам потрібно, щоби питання безпеки було на постійному контролі.
Наше завдання, щоби діти навчалися у звичному режимі, щоби вони могли бути в школах, в дитячих садочках, училищах, університетах в цих умовах. Але, щоби знали, як поводитися з тими речами, які є небезпечні», - впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Класи безпеки в Івано-Франківській громаді відкриватимуть і надалі, запевнив очільник міста. Адже такі необхідні приміщення для навчань безпеки школярів необхідно облаштувати у всіх навчальних закладах Івано-Франківської ТГ.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Щоб вчитися під час тривог: у ліцеї Івано-Франківська встановлюють захисні віконниці

 


Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

565
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1498
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3062
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2092 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4183
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5946

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

418

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

415

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

404

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

853
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

817
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1098
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

549
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2410
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

849
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1175
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34132 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

400
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

740 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

928
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

700