"Я на своєму місці": як студентка франківського медичного університету лікує зуби військовим у Краматорську (ФОТО)

Леся Соломчак навчається в Івано-Франківському національному медичному університеті на стоматологічному факультеті та паралельно волонтерить у Краматорську.

Про свою історію та допомогу війську студентка розповіла журналістці Фіртки.

Так, каже Леся Соломчак, щойно побачила оголошення про набір стоматологів на Краматорський напрямок, без вагань зголосилась.

«В око впало оголошення київського стоматолога, який зараз служить в Збройних Силах України, про те, що потрібні медики, які б могли лікувати військових.

Коли я побачила те оголошення, то зрозуміла, що це моє.

Проте, моя поїздка відклалася, адже на зиму та весну їм вдалося набрати волонтерів. Але з нового навчального семестру, тобто з осені, мені сказали, що є вільні тижні на ротацію», — ділиться студентка.

Леся Соломчак пояснює, ротація — це тиждень, коли працює пара лікарів. Один з них робить терапію, а інший — хірургію.

«Я без вагань поїхала. А дорогою туди все ж не могла повірити, що наважилась на такий крок.

Я вмовила свого колегу з клініки, в якій ми працюємо, їхати зі мною. Було таке відчуття екстриму, адже ми не мали багато інформації.

Не знали, на що саме ми погодились, які там будуть умови. Невідомість розвіялася, коли ми приїхали та познайомилися з нашою командою».

Добиралася студентка зі Львова прямим потягом до Краматорська, де її вже зустріли інші лікарі.

«Насправді, сюди приїжджають лікарі зі всієї України — Харкова, Львова, Києва. Тобто з кожного куточку країни є люди, які готові допомагати та волонтерити.

У нашому колективі була головна асистентка, яка вела записи військових, все стерилізувала. Загалом ми проживали в будинку з медиками та парамедиками, тому що «Центр спасіння життя», від якого ми волонтерили, займається ще евакуацією військових.

Усі ці люди дуже позитивні та класні, адже вони працюють на благо перемоги».

За словами волонтерки, умови проживання були комфортними. Проживали вони неподалік Краматорська.

«Ми жили в одній кімнаті з асистенткою. В іншій кімнаті жили чоловіки. Ми самі готували, прибирали, розподіляли обов’язки».

Леся Соломчак каже, працювала команда з 9:00 до 20:00 години.

«Бували моменти, що військові телефонували та говорили про те, що не зможуть приїхати, адже їх викликали терміново на позицію.

Тоді ми виходили на вулицю та шукали інших пацієнтів, аби даремно не втрачати час».

Волонтерці разом з колегами за тиждень вдалося пролікувати близько 60 військових. Щодня до них приходили від восьми до чотирнадцяти пацієнтів. 

«Коли я вже поїхала, прийшов військовий, який хотів знайти мене та подякувати за лікування. Це було дуже приємно. Такий прояв вдячності я пам’ятатиму все життя».

Як зазначає волонтерка, обладнання, на якому працювали, було якісним.

«Ми могли зробити роботу якісно. У нас були хороші інструменти. Звичайно, є розхідні матеріали, які закінчуються і їх треба поповнювати.

Проте цим займаються самі стоматологи або ті, що приїжджають, або друзі по всій Україні».

 

Студентка наголошує, нарешті відчула себе на своєму місці, бо завжди мріяла вкладатися в перемогу більше, ніж просто донатити на збори.

Страху, каже дівчина, не відчувала, адже розуміла, що до лінії зіткнення 23 кілометри.

«Сюди тільки долітала артилерія. Але страху не було. Вважала, що як має, так й трапиться. У мене було тільки велике бажання та натхнення працювати. Я не хвилювалася та навіть не мала сумнівів й переживань.

Просто позбавила себе зайвих емоцій і думок про своє життя. Від початку повномасштабної війни ношу з собою особисту аптечку, аби надати допомогу собі чи ближньому».

Волонтерка додає, наступну свою поїздку планує вже цієї зими.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Від роботи на "Азовсталі" до фронту: боєць Ігор Ковальов про шлях у війську

"Війна — це хіба не мотивація?": військовий з Івано-Франківська Олег Стефанишин про шлях у війську, тил та мобілізацію


27.09.2024 3230
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

539
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1465
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3040
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2079 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4154
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5928

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

384

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

403

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

396

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

836
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

799
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1085
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

527
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2393
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

840
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1162
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34120 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

387
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

723 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

916
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

687