Назар Павлів: Переживаю, щоб з такими зарплатами працівники самі не звільнялися з держслужби

 

/data/blog/98147/b210e11b019ffc780361b95bcffbd5f9.jpeg

 

Журналісти газети "Галичина" поспілкувалися з людиною, яка відповідає за галузь спорту в нашій області, а це заступник начальника управління молоді і спорту облдержадміністрації, знаний богатир, багаторазовий рекордсмен України Назарій Павлів.

 

- Пане Назаре, розкажіть, чи був 2015 рік успішний для наших прикарпатських спортсменів?
— Торік відбувались кубки та чемпіонати Європи і світу як з олімпійських, так і неолімпійських видів спорту і серед юнаків, і серед дорослих. і наші спортсмени майже з усіх таких змагань привозили медалі. Улітку особлива увага була прикута до Азербайджану, де проходили перші Європейські ігри. Наші представники і тут здобули нагороди із самбо, баскетболу «3 на 3» та бодібілдингу. Вже буквально за тиждень ми плануємо відзначити найкращих спортсменів та їхніх тренерів за підсумками минулого року.

 

- Яким було фінансування галузі спорту у 2015-му?
— Управління молоді і спорту проплачує спортсменам проїзд на змагання в межах України, проживання на змаганнях і видає на харчування по 64 гривні на добу. Звичайно, цих грошей не вистачає, щоб повноцінно поснідати, пообідати та повечеряти, але межа нашого спортивного бюджету не дозволяє виділяти більше. Також за кошти нашого управління для найкращих спортсменів області перед змаганнями проводять навчально-тренувальні збори. Крім того, 20 найкращих спортсменів — юнаків і 40 найкращих — дорослих з олімпійських видів спорту отримують стипендії від управління. А це від 250 до 1 430 грн. на місяць, залежно від рейтингу. Додаткових 500 тис. грн. ми розподілили між федераціями. За них вони змогли закупити собі спортінвентар, форму чи відправити спортсменів на змагання за кордон.
Завдяки такій підтримці наші прикарпатці зуміли завоювати 486 медалей на турнірах національного та міжнародного рівнів, з яких 56 — на європейських і світових чемпіонатах і кубках. А також, відповідно до спортивної класифікації, область отримала одного заслуженого майстра спорту України, 6 майстрів спорту міжнародного класу та 41 майстра спорту України. За кошти управління завершено будівництво і відкрито п’ять майданчиків зі штучним покриттям у різних районах. А от за заслуги перед Прикарпаттям кошти на поліпшення житлово-побутових умов були виділені для двох заслужених тренерів України та однієї спортсменки: Євгенові Боднаруку (який підготував Романа Гонтюка — дворазового Олімпійського призера з дзюдо), ігореві Барні (підготував Василя Федоришина — призера Олімпійських ігор з вільної боротьби), Олені Сайко (майстру спорту міжнародного класу з дзюдо, заслуженому майстру спорту із самбо, срібній призерці I Європейських ігор).
Наше управління фінансово підтримує і масовий спорт, зокрема структуру «Спорт для всіх». Підтримуємо і спортсменів-інвалідів через фінансування центру «інваспорт» та обласної дитячо-юнацької школи інвалідів. До речі, хотів би відзначити ірину Волинець, адже на сьогодні вона єдина від нашої області виборола ліцензію на Параолімпіаду зі стрільби з лука. Через управління фінансують і СДЮСШОР з футболу «Прикарпаття» і ще 13 ДЮСШ різних фізкультурно-спортивних товариств (усього в області функціонує 51 ДЮСШ). Фінансову підтримку отримували від нас і ФСТ «Спартак», «Україна», «Колос» і «Динамо» — по 169 тис. грн. кожне. Також на нашому балансі перебуває Льодова арена в Калуші, де всі працівники отримують заробітну плату від нас.

 

- А яке фінансування передбачено на 2016-й рік?
— В обласному бюджеті передбачалося збільшення видатків на спорт, але буквально кілька тижнів тому з обласного бюджету забрали 112 млн. грн. екологічного податку в Державний бюджет. У зв’язку з цим з різних галузей обласного бюджету позабирали кошти. З нашого управління забрали 3,5 млн. грн. Незважаючи на те, що Україна нині перебуває в стані війни, спортсмени все одно відчувають підтримку. 2016 рік є дуже особливим, бо у серпні в Бразилії проходитимуть Олімпійські ігри. Через це уже тепер розпочинається сезон виборювання ліцензій. і хочеться, щоб наші спортсмени якомога більше їх здобули. На мою думку, великі шанси мають представники вільної боротьби, легкої та важкої атлетики, дзюдо, боксу і веслування на байдарках.

 

- А які плани не вдалося здійснити?
— Івано-Франківська область — єдина, де ще дотепер немає сучасної легкоатлетичної бігової доріжки. Відповідно і всі бігуни не мають нормальних умов для тренувань. Я, напевно, уже набрид усім комісіям обласної ради: і профільній, і бюджетній, де наголошував на проблемі і просив врахувати цю потребу. Річ у тім, що серед усіх стадіонів, що є в Івано-Франківську, лише один підходить під стандарти змагань з легкої атлетики — стадіон технічного університету нафти і газу. Однак це власність державна, тому тут є певні юридичні проблеми. Щоправда, я сподіваюсь, що вже незабаром їх буде розв’язано і наші легкоатлети матимуть де тренуватись та поліпшувати свої результати.

 

- Ви недавно повернулися з Києва з відрядження. Для чого вас викликав міністр спорту?
— Обговорювалося питання функціонування ДЮСШ в Україні. Передусім міністр заслуховував області, яким не вдалося повністю забезпечити фінансування всіх ДЮСШ. Тут до івано-Франківщини зауважень не було.

 

- Чи правда те, що у вас, в «білому домі», відбувається скорочення держслужбовців?
— Правда. Уже навіть є окреме розпорядження з цього приводу. Щодо управління молоді і спорту, то його ліквідують, а на його місці має утворитися управління спорту. Функції молодіжної політики та оздоровлення дітей, які були закріплені весь цей час за нами, передадуть до департаменту освіти і науки.

 

- А чи збільшиться зарплата у держслужбовців у зв’язку з такою реформою?
 — Збільшиться (сміється). Торік оклад працівника-спеціаліста держслужбовця в управлінні молоді і спорту був 1 218 грн., нині він зріс до 1 378 грн., але тоді працівникові до окладу доплачували ще індексацію, а тепер її забрали. Тож я переживаю, щоб з такими зарплатами і за теперішнього курсу долара працівники самі не звільнялися з держслужби.


30.01.2016 623 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1118
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6792
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14885 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1804
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1058
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6527

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

860

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1656

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1457

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1328
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

427
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

691
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

848
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

654
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1749
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

774
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1070
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34901 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

252
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

429
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

737
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

652