Незвідані ліси й дороги: як Карпатський регіон заманюватиме туристів-іноземців (ФОТО)

Мале карпатське коло, яке об’єднає гірські райони Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей сучасною інфраструктурою, має залучити до регіону іноземних туристів.

Як передає Укрінформ, про це повідомила голова Державного агентства розвитку туризму Мар'яна Олеськів під час наради щодо розвитку туристичної інфраструктури у Славській громаді на Львівщині, інформує Фіртка.

"Україні є куди рости: у нас близько 2% населення катається на гірських лижах, це дуже мало. Ми зможемо створювати попит, маючи відповідну інфраструктуру. Це мають бути цілорічні курорти, тут можливий не лише гірськолижний спорт. Так, Славська громада зараз активно залучає і велорух, проводить тут різноманітні змагання. Також у наших горах є цікаві пішохідні маршрути різної складності. Національні парки, які також є на території Карпатського кола, – це те, що привабить сюди іноземних туристів, особливо з країн Західної Європи, які їдуть за природою, незвіданими лісами. Наші гори цим відрізняються дуже сильно від більш скелястих Альп", – зауважила Олеськів.

За її словами, Держагентство зараз має двох важливих стратегічних партнерів – Укрзалізницю й Укравтодор, – з якими працюють над удосконаленням інфраструктури, що сприятиме як притоку туристів, так і підвищенню комфорту місцевих жителів.

Крім того, підкреслила Олеськів, важливо, щоб розвиток інфраструктури відбувався на тих же територіях, де втілюються різноманітні проєкти, здатні зацікавити мандрівників. Йдеться про фестивалі, культурні маршрути, виставки, музеї, реставрацію пам’яток культури.

"Тоді ми матимемо змогу об’єднати це все маршрутами на мапі, яку передамо колегам з автодору. Важливо, щоб всі державні органи в одному напрямку працювали над розвитком туристичних територій. Щоб не було такого, що дорога робиться в одне місто, фестиваль – в іншому місці, а замок реставрується в третьому", – сказала голова Держтуризму.

Водночас, як повідомив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, Мале карпатське коло надалі планують з’єднати з Європою.

"Цьогоріч ми відремонтували дорогу Східниця – Верхнє Синьовидне. Далі будуємо дорогу зі Східниці на трасу Львів – Ужгород, і далі – митні переходи. Тобто Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська області будуть з’єднані сучасними дорогами з Республікою Польща. Працюємо над тим, щоб з Європи турист міг виїхати безперешкодно, не великими об’їздами, а по прямій сюди на майбутній гірськолижний курорт (на території Славської ОТГ 2021 року інвестор планує почати будівництво сучасного гірськолижного курорту з 60 км трас – ред.)", – сказав Бучко.

Він висловив сподівання, що сполучити три західні області з Європою сучасними дорогами вдасться за найближчі 2-3 роки. Для цього потрібно 10 млрд грн, із них 3 млрд грн – на Мале карпатське коло.

За інформацією директора департаменту дорожнього господарства Львівської ОДА Ореста Шуліховського, проєкт "Мале карпатське коло" передбачає реконструкції, капітальні ремонти та будівництво нових автомобільних шляхів, які значно покращають логістику й зекономлять час як місцевих жителів, так і туристів.

Нагадаємо, наприкінці 2019 року три області – Закарпатська, Івано-Франківська та Львівська – підписали Меморандум про співпрацю в межах проєкту "Мале карпатське коло". Насамперед він спрямований на розкриття туристичного потенціалу Карпатського регіону, покращення інфраструктурної доступності.


Читайте також:

Прадавні ліси України: чим вони унікальні та як їх врятувати від вирубок


22.12.2020 1268
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

612
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1537
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3117
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2127 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4229
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5987

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

448

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

440

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

425

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

529
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10066
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

879
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

839
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

578
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2441
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

874
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1204
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34166 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

320
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

424
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

764 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

947