Підприємець з Івано-Франківська заробляє на уроках енергозбереження

 

/data/blog/97974/f4ed25125105cffd675f3051070f1e2e.jpg

 

Підприємець з Івано-Франківська Богдан Кононенко не тільки впроваджує енергозберігаючі заходи у власному господарстві, а й заробляє на цих знаннях, читаючи лекції з економії та поліпшення якості життя.



За словами франківчанина, вести курси з енергозбереження абсолютно несподівано запропонували незнайомі люди, пишуть Факти і коментарі

 

«Взимку дочка, яка відвідувала заняття з перукарської майстерності у невеликому особнячку з автономною системою опалення, поскаржилася, що в класах дуже холодно і у студентів майже немає практичних занять – ніхто не хоче, щоб йому намочили волосся і відпрацьовували техніку стрижки при 12 градусах, – згадує Богдан Кононенко. - Платити за таке навчання не було бажання, тому звернувся до керівників навчального центру і, проаналізувавши систему опалення, домовився про її модернізацію».

 

Протягом останніх п'яти років раціоналізатор перепробував багато різних технологій, аби зробити опалення у власному будинку більш ефективним.

 

«Мені завжди подобалося допрацьовувати, модернізувати, вдосконалювати механізми, прилади... – розповідає Богдан Кононенко. - Після того як в навчальному закладі стало тепло, керівництво запропонувало мені читати лекції з економії».

 

В успіх затії підприємець спочатку майже не вірив. «Погодився, бо запропонували пристойну зарплату, - каже Богдан Кононенко. – На диво, курс, в який увійшли найвдаліші методи, випробувані у власному господарстві, пішов «на ура».



Раціоналізатор радить власникам приватних будинків, які опалюються газом, теплоізолювати (пінопластом, мінватою або іншими підручними матеріалами) стіни, горище і дах. Скоротити споживання блакитного палива також допоможуть склопакети і фольговані екрани, встановлені між стіною і радіатором.

 

«Я завжди рекомендую людям трохи зменшити температуру комфорту у будинку - на 1,5-2 градуси, - говорить Богдан Кононенко. - Ви лише зміните футболку на кофту з рукавами, а витрати одразу суттєво зменшаться».

 

Під час наступного ремонту необхідно при можливості замінити газовий котел на твердопаливний, або встановити принципово новий газовий конденсаційний автоматизований котел, наголошує експерт. «Сьогодні це найвигідніший варіант газового опалення у приватному будинку, - запевняє Богдан Кононенко. - Витрати на покупку і монтаж цього устаткування окупляться протягом першого (!) опалювального сезону».

 

Раціоналізатор з Івано-Франківська також радить поступово - по одній в місяць – встановити термоголовки на всі батареї, які забезпечать 15-20% економії. «Заощадити ще 20% на опаленні можна завдяки кімнатному хронометричному термостату - приладу, який відключає або включає котел, коли температура у приміщенні перевищила задану або впала нижче», - говорить Богдан Кононенко, додаючи, що вкрай необхідно виявити "містки холоду" і тепло ізолювати їх.

На переконання Богдана Кононенко, економити газ у квартирі можна завдяки правильному користуванню посудом і плитою.

 

«Полум'я, найвища температура якого на кінчиках, має нагрівати дно, а не підніматися по стінках, - розповідає експерт. – Сьогодні майже у кожному будинку є каструлі з нержавіючої сталі з товстим інерційним дном, якими потрібно користуватися по-іншому: на великому вогні доводити воду до кипіння, а після зменшувати полум'я до середнього або мінімального». 

 

Не забувайте берегти гарячу воду, особливо якщо для її отримання ви використовуєте газову колонку, нагадує експерт. «Якщо у вас немає посудомийної машини, беріть приклад з європейців: спочатку споліскуйте тарілки, потім намилюйте при вимкненій воді і потім знову швидко полощіть, - радить Богдан Кононенко. - Нам всім потрібно не тільки звикнути жити економно, але й усвідомити, що це нормально - розумне використання газу, води, електрики - ознака цивілізованості".


28.01.2016 612 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1142
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6802
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14887 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1808
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1060
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6532

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

866

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1658

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1460

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1330
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

429
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

693
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

852
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

658
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1751
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

778
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1072
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34904 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

256
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

432
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

741
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

655