У Бурштині учасники АТО на сесії міськради вимагали землю (відео 18+)

 

 

28 січня, відбулася шоста сесія Бурштинської міської ради сьомого скликання.

 

Під час сесії учасник АТО не витримав та обурився, чому питання атошників мають розглядати аж в кінці. Мовляв, їм треба сидіти цілу сесію, чекати, а так розглянули б їхнє питання і вони би пішли, пише ГК.

 

Він висловив своє невдоволення щодо того, що учасникам АТО з Бурштина не виділяють землі. За його словами, учасникам АТО «втикнули в писок» шість гаражів і шість планів.

 

«Я за****ся вже чекати. Скільки вже можна терпіти? Ви ділите б**** територію, тому треба магазин, тому ще щось. А ми що? Дебіли чи що? Нас є 24 людини, які були на війні. Отримали шість планів, шість гаражів, заткнули писки. А решті що?», – обурився учасник АТО.

 

 

Начальник земельно-екологічного відділу Володимир Копаниця повідомив, що зараз немає землі для учасників АТО.

 

Але палка суперечка тільки набирала обертів.

 

«То під магазини є, а нам нема? А щодо гаражів. Я отримав забудову під гараж 127-м. Перереді мною 100 людей звідки взялося? Коли Курляк це мені дав (попередній мер), а той, що біля тебе сидить вже має там побудований гараж (вказав на секретаря міської ради Богдана Рибчука)», – відрізав йому учасник АТО.

 

Однак Рибчук запевнив що немає в Бурштині ані плану, ані вже побудованого гаража. Роксолана Джура у свою чергу також повідомила, що «хати не будує та на земельну ділянку не претендує».

 

Заступник міського голови Володимир Гулик також взяв участь в обговоренні.

 

«Пане Андрію, я пам’ятаю, як ви до мене м’яко кажучи зайшли і кричали: «Віддай мою землю». І коли я поставив вас на чергу через день, ви знов були в мене і викрикали «А що я, 75-й на черзі, то що в нас стільки було атошників?». То я вам розказую, що згідно з законодавством, вас, як учасників АТО поставили в таку саму чергу як і шість пільгових категорій, які були до цього часу. Чому держава вас в один ряд з ними поставила – я не розумію. У вас написано першочергово, а не позачергово. І коли я був на земельний комісії і депутати мені сказали, що я неправильно ставлюся до атошників, то я правильно ставлюся до атошників. Але коли з 1995 року багатодітна жінка стоїть на черзі і каже: «Я з 1995 року стою на черзі, а тут прийшли хлопці і ви вже їм дали», то правильно, не правильно, не знаю. Не буду казати», – аргументував Гулик.

 

З’ясувалося, що для того, щоб учасники АТО отримали землю, треба змінити її цільове призначення.

 

Заступник міського голови повідомив, що ще з 2012 року міська рада писала, що почала розробляти документацію, щоб перевести землі запасу, які є меліоративними.

 

«Я в 2014 році написав заяву і до тепер нічого не отримав. Я пішов воювати за цю державу, за свою сім’ю», – також обурився ще один учасник АТО.

 

«Я розумію, що це тяжко, але заспокойтеся», – спробував втихомирити учасників АТО заступник міського голови.

 

«Що тяжко? Ти поїдь туди і подивись як там тяжко», – відрубав йому атошник.

 

Голова ГО «Бурштинське міське об’єднання воїнів АТО» Віталій Вільчик повідомив, що такі розмови точаться в губернатора через день.

 

«Депутати, я вас дуже прошу з повагою і розумінням поставитись до хлопця, бо наболіло. Питання землі учасників АТО дуже болить. Це такий тип людей, яким болить. Будь ласка, віднесіться з повагою і розумінням», – додав він.

 

Врешті-решт, депутати та учасники АТО вгамували свій запал та сесія закінчилась.


29.01.2016 481 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1153
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6804
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14888 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1810
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1061
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6534

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

868

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1658

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1461

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1331
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

430
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

693
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

853
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

659
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1752
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

779
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1073
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34905 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

257
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

433
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

743
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

656