Юрій Дерев'янко: НАБУ має розслідувати спробу чиновників вкрасти "кіотські кошти"

 

НАБУ має розслідувати спробу чиновників вкрасти

 

Уряд України не спромігся ефективно використати кошти Кіотського протоколу, а наближені до Уряду люди вирішили вкрасти їх.

 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко під час брифінгу в парламенті, пише Фіртка.

 

"Уряд в чергове не зміг ефективно використати кошти за квоти на викиди в атмосферу парникових газів, які ми продали Японії", — сказав депутат.

 

"Проте ці гроші наближені до Уряду люди вирішили банально вкрасти, уклавши фіктивні контракти з підставними фірмами", — заявив Дерев'янко.

 

Він нагадав, що два роки тому партії "ВОЛЯ" вдалось зупинити крадіжку 1 млрд 800 млн. гривень коштів Кіотського протоколу.

 

"Тоді нас дуже вразило те, одразу після Революції Гідності 7 травня 2014 року Урядом на чолі з Яценюком були підписані документи про спрямування 1,8 млрд гривень на підставні (фіктивні) фірми так званого Юри Єнакієвського (Іванющенка). Завдяки моєму втручанню в це питання, ці схеми вдалось зупинити", — зазначив нардеп. "Сьогодні ми бачимо намагання продовжити ці афери", — підкреслив депутат.

 

Дерев'янко проінформував, що 11 грудня 2015 року Японія вимагала повернення невикористаних 20 мільйонів євро, проте сторони дійшли домовленостей, що проект із закупівлі  вагонів метро вартістю 15 мільйонів євро, буде профінансовано , а 5 мільйонів євро буде повернуто Японії.

 

"Звертаю увагу, що при цьому 15 мільйонів євро кіотських коштів, які не могли використати у прозорий спосіб, вирішено направити на 15 вагонів метро", — додав він. 

 

18 грудня 2015 року держпідприємство "Українські екологічні інвестиції" розкрило пропозиції за відкритими торгами щодо капітального ремонту світильників в рамках реалізації проектів Кіотського протоколу.

 

Очікувана вартість предмета закупівлі за зазначеними вище оголошенням складала майже 1 млрд. грн.

 

За словами депутата, головною несподіванкою стало те, що переможцем за більшістю за сумою торгів стало маловідоме ТОВ "АГРОТЕХБУД" з ознаками фіктивності, хоча було подано більше 100 пропозицій.

 

Дерев'янко вважає, що після його прес-конференції 29 грудня, де були оприлюднені факти корупційної змови на найвищому рівні, Прем"єр відмовився підписувати розпорядження про передоплату 75% від 480 мільйонів — 400 млн. грн. на компанію для придбання нових енергоефективних елементів освітлення.

 

Депутат обурився тим, що 20 січня на останньому засіданні Кабміну Прем"єр заявив, що тендер виграла фіктивна компанія і показово звернувся до правоохоронних органів з проханням розслідувати намагання освоїти, а фактично розкрасти  480 мільйонів на вуличне освітлення.

 

Дерев'янко вважає, що без участі найвищого керівництва Уряду такі речі, що мають ознаки корупційної змови, відбутись не могли. 

 

На його думку, ознаками такої змови є:

1. Затягування часу з проведенням тендеру (освоїти кошти можна лише до лютого 2016 року);

2. Випуск спеціального номеру Вісника державних закупівель навмисно для друку переможців — переможці були опубліковані на наступний день після розкриття пропозицій;

3. Оголошення про результати торгів видалені з сайту держзакупівель;

4. Після 7 травня 2014 року, коли вдалося заблокувати неправомірне використання коштів Кіотського протоколу, ці кошти використовувались "Укрексімбанком". Не виключено, що ці кошти використовувались для кредитування "своїх" компаній або "дружніх" до представників уряду банків. А це чимала сума — 2,5 млрд. грн

5. З 2,5 млрд. тендери було оголошено на 1 млрд. грн, тобто ще 1,5 залишаються в банку. У лютому 2016 року ці кошти будуть повернуті в Японію.

6. Компанії (ТОВ "Агротехбуд" та ТОВ "Прімакс", ТОВ "Лідер-дизайн" (технагляд)), які були допущені до оцінки у один і той самий день змінили своїх директорів — 25-27 листопада 2015.

 

"При цьому факт того, що кошти Кіотського протоколу не використались в Україні,  наносить Україні величезні збитки та свідчить про безгосподарську діяльність уряду", — зазначив Дерев'янко. 

 

Він вкотре звернувся до Національного антикорупційного бюро з проханням в найкоротші терміни розслідувати ці злочини та не допустити розвалювання кримінальних справ з цього питання.

 

Нагадаємо, Юрій Дерев'янко 29 грудня 2015 року заявив, що "екологічні" кошти, отримані Україною в рамках Кіотського протоколу, продовжують розкрадатися шляхом корупційних схем, про що свідчить цілий ряд фактів. Він вимагав від Національного антикорупційного бюро провести розслідування  стосовно невикористання коштів Кіотського протоколу та бездіяльності урядовців; перевірити можливість неправомірної вигоди через таку злочинну бездіяльності; з'ясувати, чому дозволена передоплата у розмірі 70%; перевірити службовців ДП "Укрекоінвест" та Мінекології, яким чином фірма з ознаками фіктивності отримала 0,5 млрд. гривень.

 

З відповідними зверненнями депутат звернувся також в до Президента, Генпрокуратури та Служби безпеки.

 

Раніше Дерев'янку разом з партією "ВОЛЯ" вдалось зупинити  розкрадання 2,7 млрд грн Кіотських коштів одразу після Революції гідності. Генпрокуратура пред'явила підозру по цій справі партнеру Януковича Юрію Іванющенко.


27.01.2016 429 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1196
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6843
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14897 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1823
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1066
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6544

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

873

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1664

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1469

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1335
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

436
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

698
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

857
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

666
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1760
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

784
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1087
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34917 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

263
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

439
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

751
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

665