Крадіжки є одним із найпоширеніших способів швидкого збагачення зловмисників, внаслідок яких потерпілі нерідко зазнають значної матеріальної шкоди.
Злодії викрадають все, що трапляється їм під руку – одяг, гроші, коштовності, вироби з кришталю та порцеляни, фото-, відео-, аудіо- та радіоапаратуру, металеві вироби, столовий посуд і навіть продукти харчування.
Як правило, квартирні крадії діють невеликими групами, в основному по 2-3 особи.
Квартирні крадіжки, частіше за все, скоюються в першій половині дня, коли більшість громадян перебувають на роботі, а учні та студенти – у навчальних закладах. При цьому способи проникнення зловмисників у житло найрізноманітніші: шляхом підбирання ключів, проникнення через вікно, зламування дверей, уведення господарів в оману тощо.
Відтак, у громадян виникає питання: як же вберегти своє майно від злочинних посягань? Це питання прокоментував начальник Управління поліції охорони в Івано-Франківській області полковник поліції Михайло Чорнописький.
- Звісно, поради на всі випадки життя дати неможливо, але до основних з них бажано прислухатися:
- встановлюйте металеві вхідні двері або використовуйте металеві листи, також можна ставити подвійні вхідні двері;
- не забувайте вмонтувати у вхідні двері спеціальний оглядовий отвір (вічко) та обмежуючого ланцюжка;
- для кращого захисту помешкання вмонтовуйте кілька замків, наприклад, вгорі, посередині та внизу;
- звертайте увагу на надійність укріплення дверної рами;
- по можливості встановіть камери спостереження, які ведуть цілодобову зйомку за вашим житлом.
"Але найнадійнішим охоронцем помешкання є сигналізація, яка виведена на пульт централізованої охорони", - зауважив Михайло Федорович.
Якщо Ви залишаєте житло на тривалий час, попросіть сусідів наглядати за ним. Будьте пильними та обережними, коли до вашого домоволодіння намагаються потрапити особи, які представляються працівниками соціальних або державних служб. В такому разі перевірте в них наявність документів, які посвідчують їхню приналежність до цієї організації.
Не залишайте ключі від житла у «надійному місці», не тримайте їх у кишені пальто. Якщо Ви загубили ключі або вони зникли, негайно замініть замок.
У випадку, коли Ви повернулися додому і побачили, що двері у Ваше помешкання відчинені, негайно зателефонуйте в поліцію і повідомте про проникнення. Але, щоб цього не сталось, встановіть в оселі охоронну сигналізацію.